LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dyshimet për abuzim/ Çfarë rezultoi nga ekzaminimi i 19-vjeçares që vrau babain

26 Shkurt 2024, 22:43, Kronika CNA

Dyshimet për abuzim/ Çfarë rezultoi nga ekzaminimi i

19-vjeçarja Hygerta Meta, e cila dyshohet të ketë vrarë të atin e saj në Durrës, 50-vjeçarin Pëllumb Meta, i është nënshtuar ekzaminimeve mjeko-ligjore, për të kutpuar nëse ajo ka qenë e abuzuar sekskualisht apo jo.

Sipas gazetares së Euronews Albania, Kloida Gjuzi, e cila foli në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, nga ekspertiza ka rezultuar se Hygerta nuk ka qenë e abuzuar seksualisht apo e dhunuar.

Kujtojmë se vrasja e 50-vjeçarit në fshatin Shënavlash të Durrësit është e mbushur plot mister, pasi fëmijët e familjes Meta kanë dhënë dëshmi kontradiktore në Polici, gjë që po pengon zbardhjen e këtij rasti.

“I është nënshtuar një ekzaminimi dhe nuk ka dalë asnjë rezutat problematik, vajza ka dalë e padhunuar dhe e pa abuzuar. Pra sipas bluzave të bardha, nuk është dhunuar asnjëherë dhe nuk ka pasur asnjëherë abuzim seksual”, tha Gjuzi.

Lajmet e fundit nga