LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës/ Do provohet Hygerta nëse di të qëllojë me armë

2 Mars 2024, 13:20, Kronika CNA
Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës/ Do provohet Hygerta nëse di
Hygerta, Pëllumb dhe Amarildo Meta

Policia e Durrësit ka vendosur të kryejë dy eksperimente hetimore, për të zbardhur plotësisht vrasjen e Pëllumb Metës në Durrës.

Mësohet se Hygerta Meta, do të dërgohet në një poligon dhe do t’i jepet një armë e të njëjtit kalibër me të cilën u krye vrasja. 

Ajo duhet t’iu dëshmojë hetuesve, sesi e përdori armën dhe ekzekutoi babain. Në këtë mënyrë, hetuesit do të mund të binden nëse ajo është e aftë të përdorë armë zjarri dhe të qëllojë 4 plumba.

Ndërkohë vajza do të provohet nga ekspertët në hapjen e një grope ku u gjet trupi i pajetë i babait të 4 fëmijëve.

Vajza ka deklaruar para efektivëve se ka qenë ajo që e ka kryer krimin.

Ndërkohë në prangat e policisë kanë rënë edhe dy vëllezërit e saj Hyseni dhe Amarildo. Ky fundit dyshohet se ka qenë personi që ka qëlluar me 4 plumba në drejtim të babait./CNA 

 

Lajmet e fundit nga