LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosja me armë në Fushë Krujë/ Vetëdorëzohet autori pas një dite

29 Shkurt 2024, 17:38, Kronika CNA
Plagosja me armë në Fushë Krujë/ Vetëdorëzohet
Foto ilustruese

Mbrëmjen e djeshme Fushë Krujë u trondit nga plagosja me armë e shtetasit me iniciale A. G.

Kur ka kaluar vetëm një ditë nga kjo ngjarje, autori është vetëdorëzuar në Komisariatin e Policisë Krujë.

43-vjeçari me iniciale P. M. u vu në pranga, ndërsa i plagosuri ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Blutë bëjnë me dije se 43-vjeçari qëlloi me armë shtetasin A. G për motive të dobëta.

“Ditën e sotme, është vetëdorëzuar në Komisariatin e Policisë Krujë dhe u arrestua shtetasi P. M., 43 vjeç, banues në Krujë.

Ky shtetas, ditën e djeshme, për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri shtetasin A. G., i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedural”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga