LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi trondit Shqipërinë/ 2 viktima dhe një plagosje në 30 minuta

28 Shkurt 2024, 22:37, Kronika CNA
Krimi trondit Shqipërinë/ 2 viktima dhe një plagosje në 30
Foto nga vendngjarja në Korçë

Dy ngjarje kriminale kanë tronditur Shqipërinë mbrëmjen e kësaj të mërkure.

Në 30 minuta janë regjistruar 2 viktima dhe një i plagosur.

Dy persona u vranë në Korçë. Ilo Lluka qëlloi me armë 40-vjeçarin Emiljano Pine, alias Jorgo Prifti dhe më pas vrau veten me të njejtën armë.

Pine ndërroi jetë rrugës për në spital, ndërsa dyshohet se ngjarja ka ndodhur për konflikte xhelozie dhe çështje pasurie.

Nga ana tjetër, Fushë Kruja u trondit nga të shtënat me armë ku mbeti i plagosur 57-vjeçari me iniciale A. G.

57-vjeçari u qëllua nga shtetasi me iniciale V. M. në rrugën "Asim Zeneli" dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Pra, në vetëm 30 minuta, këtë të mërkurë u vranë 2 persona dhe u plagos një tjetër./ CNA

20:39 Kronika

Vrasje në Korçë

Një vrasje raportohet nga burime zyrtare të policisë për C...

Lajmet e fundit nga