LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngjarja me 2 viktima në Korçë/ Prona dhe shuma e lekëve "nxitën" sherrin në familje

29 Shkurt 2024, 10:18, Kronika CNA
Ngjarja me 2 viktima në Korçë/ Prona dhe shuma e lekëve
Foto nga vendi i ngjarjes

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e dyfishtë në Korçë, ku Ilo Lluka, emigrant në Greqi, vrau me armë zjarri Emiljano Pinen dhe më pas veten. 

Sipas burimeve konfidenciale nga policia dyshohet se babai i autorit do t'i jepte pronë dhe një sasi lekësh bashkëjetueses së tij dhe jo djalit të tij, Ilo Llukës.

Ky vendim mesa duket ka acaruar autorin e ngjarjes së rëndë, i cili qëlloi me armë në drejtim të Emiljano Pines, djalin e bashkëjetueses së babait të tij.

61-vjeçari Lluka njihet si përdorues i pijeve alkoolike, ndërsa ekspertiza mjekoligjore ende nuk e ka konfirmuar nëse ka qenë nën efektin e alkoolit në momentin kur kreu krimin.

Ndërkohë jashtë kamerave, fqinjët e Emiljano Pines kanë treguar se familja jetonte me qira.

Babai i autorit të ngjarjes bashkëjetonte me familjen e Emiljanos prej 4 vitesh. Nëna e Emiljanos kujdesej për shkak të pamundësive të tij fizike dhe moshës. Sipas banorëve, babai i Emiljanos kishte 1 vit që kishte ndërruar jetë dhe ata e vazhdonin bashkëjetesën./CNA 

 

20:39 Kronika

Vrasje në Korçë

Një vrasje raportohet nga burime zyrtare të policisë për C...

Lajmet e fundit nga