LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rëndohet bilanci/ Një tjetër viktimë nga shpërthimi në Lushnjë

1 Mars 2024, 18:31, Kronika CNA

Rëndohet bilanci/ Një tjetër viktimë nga shpërthimi

Bilanci i viktimave nga shpërthimi në Lushnjë është rënduar. Pas shoferit të vinçit ka ndërruar jetë edhe një person tjetër.

Raportohet se viktima e dytë është djali i shoferit, i cili nuk mundi t’i mbijetojë plagëve dhe humbi jetën rrugës për në spitalin e Traumës.

Ai ndodhej në vinç së bashku me babain kur ndodhi prekën aksidentalisht linjën e tensionit të lartë, që shkaktoi shpërthimin e fuqishëm.

Nga kjo ngjarje janë plagosur 7 persona të tjerë, mes të cilëve edhe deputeti i PS-së, Bujar Çela.

Ky i fundit ndodhej pranë ambientit të biznesit ku ndodhi shpërthimi./ CNA

Lajmet e fundit nga