LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit, publikohen për herë të parë pamjet e ekzekutimit

28 Shtator 2022, 20:21, Kronika CNA
Video/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit, publikohen për herë të parë
Foto ilustruese

Emisioni “Në Shënjestër’ ka publikuar për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, pak ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Siç shihet nga pamjet, ka pasur përplasje midis dy grupeve të militanteve.

Po ashtu, në pamje shihet se grupi i ruajtjes së votave i angazhuar nga PD bllokon një makinë që sipas tyre kishte lista me pagesa dhe para.

Nga pamjet, shihet Arber Paplekaj dhe Pjerin Xhuvani që më pas humb jetën.

Në ngjarjen në fjalë që bë ‘mollë’ sherri mes palëve politike, u plagosën dhe tre persona të tjerë, mes tyre një efektive policie.

Aktualisht çështja është në gjykim, ndërkohë që autori i dyshuar, Arber Paplekaj ndodhet pas hekurave. Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Elbasanit ka vendosur masën e pezullimit për gjashtë efektivët e “Shqiponjave”, të arrestuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, të cilët akuzohen për mosveprim.

Lajmet e fundit nga