LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tritoli në Fresk/ Policia jep detajet e para

25 Maj 2023, 22:45, Kronika CNA
Tritoli në Fresk/ Policia jep detajet e para
Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para në lidhje me tritolin e plasur mbrëmjen e sotme në zonën e Freskut.

Blutë bëjnë me dije se konkretisht ngjarja ndodhi rreth orës 21:50, në rrugën “Fadil Deliu”, në portën e jashtme të një fasonerie.

Fasoneria është në pronësi të shtetasit italian me iniciale R.B., ndërsa nga shpërthimi është dëmtuar dera e jashme e hekurit dhe një automjet që ka qenë i parkuar, si dhe janë thyer disa xhama.

“Më datë 25.05.2023, rreth orës 21:50, në rrugën “Fadil Deliu”, në portën e jashtme të një fasonerie në pronësi të shtetasit Italian R. B , dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël  lëndë plasëse.

Si pasojë është dëmtuar dera e jashme e hekurit, thyer disa xhama dhe një automjet që ka qënë i parkuar. Nuk ka persona të dëmtuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/eve”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga