LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia e Korçës bën “namin”/ Kap të “rrezikshmin” me steka cigaresh

2 Mars 2024, 15:15, Kronika CNA

Policia e Korçës bën “namin”/ Kap të

Policia e Korçës ka bërë “namin’ këtë herë, duke vënë nën hetim një person që ka kaluar në kufi me 45 steka cigaresh.

Madje dhe e ka ndëshkuar me 560 mijë lekë gjobë shtetasin O.M 50-vjeç.

Ky është një “megaoperacion” nga policia e Korçës në fakt pasi është një krim i rëndë ky që ka bërë shtetasi O.M 50 vjeç, i cili ka kaluar në kufi 45 steka me cigare.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të DVKM Korçë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin O. M., 50 vjeç, banues në Bilisht, pasi në hyrje të Republikës së Shqipërisë, në bazë të informacioneve të siguruara falë bashkëpunimit me AMP Korçë dhe Shërbimin Doganor, shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë kanë ushtruar kontroll në automjetin që drejtonte ky shtetas, ku kanë gjetur 45 steka me cigare të dyshuara të kontrabanduara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Gjithashtu, autoritetet doganore e kanë ndëshkuar shtetasin O. M., me masën administrative 560 000 lekë”, thuhet në njoftim.

Kjo nuk është hera e parë që Policia e Korçës kryen operacione kaq të rëndësishme . Ka patur dhe herë të tjera ku janë vënë nën hetim apo janë arrestuar njerëz që janë kapuir me steka cigaresh, dru pa leje apo bagëti./ CNA

Lajmet e fundit nga