LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”/ Çfarë deklaroi sekretarja e “Shëndetësisë” për paratë

5 Qershor 2023, 22:28, Kronika CNA

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”/

Gazetarja Anila Hoxha ka zbardhur deklaratën e Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duros.

Hoxha tha në një dalje televizive se nuk ka pasur dijeni për paratë që janë gjetur në zyrën e saj që kapin shifrën e 330 mijë lekëve.

Sipas saj, Duro është shprehur se ka menduar që në zarf ka pasur një çokollatë dhe jo para.

“Duro ka thënë se nuk kishte asnjë dijeni, por në zarf i kishte thënë se ishte diçka e ëmbël, dhe kishte kujtuar se ishte një çokollatë. Avokatja e saj ka kërkuar një masë më të lehtë. Shpresoj që hetimi tjetër për një tender të mos jetë dekonspiruar”, deklaroi gazetarja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga