LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mjeti humb kontrollin dhe del nga rruga/ Plagosen 4 persona

5 Shkurt 2023, 14:04, Kronika CNA
Mjeti humb kontrollin dhe del nga rruga/ Plagosen 4 persona
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Pogradec, teksa një automjet ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në dalje të fshatit Vërdovë, e si pasojë 4 pasagjerë janë dëmtuar. 4 të plagosurit janë dërguar në spitalin e Pogradecit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia shton më tej se më drejtuesin e automjetit G. Gj., po kryhen veprimet procedurale.

Mesditën e sotme, në dalje të fshatit Vërdovë, Pogradec, shtetasi G. Gj., 42 vjeç, duke drejtuar automjetin tip "Honda", dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar 4 pasagjerë që udhëtonin në këtë automjet, të cilët u transportuan në spitalin e Pogradecit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesin e automjetit G. Gj., po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të daljes nga rruga”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga