LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndihmoi dy persona t’i shmangen policisë/ Pezullohet nga detyra efektivi në Gramsh

3 Shkurt 2023, 17:30, Kronika CNA
Ndihmoi dy persona t’i shmangen policisë/ Pezullohet nga detyra
Foto ilustruese

Pezullohet nga detyra një punonjës policie në Gramsh, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Shpërdorim detyre”.

Bëhet fjalë për Inspektorin me iniciale I.B., me detyrë Trupë Shërbimi në Komisariatin e Policisë Gramsh.

Nga hetimet e kryera nga AMP, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, rezulton se punonjësi i mësipërm ka qenë në dijeni të faktit të paligjshmërisë së shtetasve N. T. dhe Z. T., të cilët i ka orjentuar që t’i shmangen kontrolleveve të policisë duke spostuar shërbimet gjatë kohës që është në detyrë.

Gjithashtu, ai i ka orjentuar këto subjekte t’i fshehin automjetet e tyre me lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme gjatë operacioneve policore të kryera nga efektivët e tjerë të Komisariatit të Policisë Gramsh, duke dekonspiruar kolegët e tij gjatë kryerjes së detyrës.

Hetimet në lidhje me këtë procedim penal vazhdojnë për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë paligjshmëri./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga