LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Emrat/ U kapën në “shtëpi bari”, përfundojnë në burg dy shqiptarët në Britaninë e Madhe

2 Shkurt 2023, 09:16, Kronika CNA

Emrat/ U kapën në “shtëpi bari”,
Dy persona janë paraqitur në gjykatë të akuzuar si të dyshuar për kultivim të kanabisit në një “shtëpi bari” në Gwynedd.

Mediat britanike raportojnë se bëhet fjalë për Landi Ruçin, 32 vjeç dhe Elidon Hodajn, 27 vjeç, të cilë akuzohen për prodhimin e drogës.

Të pandehurit, të dy pa adresë fikse, folën vetëm për të konfirmuar detajet e tyre përmes një përkthyesi shqip gjatë seancës së shkurtër të pasdites së sotme, shkruan "dailypost.co.uk".

Ata të dy akuzohen për prodhimin e një sasie të madhe kanabisi, një drogë e klasit B, në Bangor. Të dy të pandehurit, të cilët u shfaqën në bankën e të akuzuarve të rrethuar nga rojet e sigurisë, thanë se nuk po hynin në kërkesën e ngarkuar në këtë fazë.

Kryetari i Magjistraturës, Major Majkëll Xhejms, pranoi kërkesën e prokurorisë dhe e dërgoi çështjen për seancën e radhës më 6 mars. Më pas prokurori kërkoi masën e “arrestit me burg” për Ruçin dhe Hodajn.
Më tej prokurori Scott tha se nuk kishte asnjë kërkesë për lirim me kusht./CNA.al

Lajmet e fundit nga