LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidenti me humbje jete në Durrës/ Policia zbardh ngjarjen, arrestohet 64-vjeçari

4 Shkurt 2023, 13:21, Kronika CNA

Aksidenti me humbje jete në Durrës/ Policia zbardh ngjarjen,

Policia ka zbardhur aksidentin e ndodhur mëngjesin e djeshëm në fshatin Jubë të Durrësit, ku humbi jetën një 66-vjeçar.

Policia njofton se shkak për daljen nga rruga të motomjetit që drejtohej nga shtetasi Q. T., ka qenë përplasja nga automjeti me drejtues shtetasin A. Z., i cili është larguar menjëherë nga vendi i aksidentit.

Më tej policia njofton se ka bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin e shtetasit A. Z., 64 vjeç, banues në Manzë, Durrës, mbi të cilin rëndojnë akuzat për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit”.

Njoftimi i plotë i policisë:

DVP Durrës/Zbardhen dhe dokumentohen ligjërisht, rrethanat e aksidentit rrugor të ndodhur mëngjesin e djeshëm, në fshatin Jubë, ku humbi jetën një 66-vjeçar.

Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme, sipas të cilit, në fshatin Jubë, shtetasi Q. T., 66 vjeç, humbi kontrollin mbi drejtimin e motomjetit që i doli nga rruga dhe për pasojë, 66-vjeçari humbi jetën, ju bëjmë me dije se:

Grupi hetimor ka iniciuar menjëherë veprimet proceduralo-hetimore, me qëllim përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Ka rezultuar se shkak për daljen nga rruga të motomjetit që drejtohej nga shtetasi Q. T., ka qenë përplasja nga automjeti me drejtues shtetasin A. Z., i cili është larguar menjëherë nga vendi i aksidentit.
Shërbimet e Policisë Rrugore të Durrësit, si rezultat i veprimeve të shpejta operacionale, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin e shtetasit A. Z., 64 vjeç, banues në Manzë, Durrës, për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit".

Lajmet e fundit nga