LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishte në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet polaku në Han të Hotit

25 Prill 2024, 15:32, Kronika CNA

Ishte në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet polaku në Han

Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Polonia, i dënuar për vjedhje dhe krime në fushën e narkotikëve, është ndaluar ditën e sotme nga Policia Kufitare e Hanit të Hotit.

"Si rezultat i intervistimit të detajuar dhe shkëmbimit të informacionit ndërmjet Interpol Tiranës dhe homologëve në Poloni, të kryera në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, për ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim kombëtar ose ndërkombëtar, u ndalua në hyrje të Shqipërisë, shtetasi polak Jan Stanek, 61 vjeç.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet gjyqësore në Poloni e kanë dënuar me 4 vjet e 6 muaj burgim, për vjedhje dhe krime në fushën e narkotikëve.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e 61-vjeçarit, në Poloni."/ CNA

Lajmet e fundit nga