LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosja e babë e bir në Shkodër/ Arrestohet autori

24 Prill 2024, 11:09, Kronika CNA
Plagosja e babë e bir në Shkodër/ Arrestohet autori
Foto ilustruese

Për plagosjen me thikë në Shkodër, ngjarje që ndodhi mbrëmjen e djeshme, policia ka arrestuar 26-vjeçarin me iniciale A.M. 

Plagosja ndodhi gjatë një sherri dhe shtetasit Sh. L., 52 vjeç dhe E. L., 19 vjeç (babë e bir), të cilët janë jashtë rrezikut për jetën. 

Njoftimi i policisë: 

DVP Shkodër arrestoi shtetasin A. M., 26 vjeç, banues në Shkodër, pasi nga veprimet hetimore dyshohet se mbrëmjen e djeshme, rreth orës 20:40, në lagjen “Mark Lula”, pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasit Sh. L., 52 vjeç dhe E. L., 19 vjeç (babë e bir), banues në Shkodër, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”./CNA

Lajmet e fundit nga