LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punëtori i bashkisë humbi jetën në punë/ Shpallet në kërkim përgjegjësi, nën hetim drejtori

20 Prill 2024, 09:29, Kronika CNA

Punëtori i bashkisë humbi jetën në punë/ Shpallet

Policia ka vënë nën hetim Drejtorin e Administratës dhe Shërbimeve Mbështetëse në Agjencinë e Shërbimeve Publike dhe Urbane në Elbasan, S. Ç., 55 vjeç. 

Ndërkohë në kërkim është shpallur M. Q., 54 vjeç, me detyrë përgjegjësi i Sektorit të Ndriçimit. 

Këto masa u morën pasi ditën e djeshme E. B., 56 vjeç, punonjës i bashkisë, i punësuar në këtë sektor, u rrëzua nga vinçi, gjatë punës për riparimin e llambave elektrike në shtyllat e ndriçimit dhe si pasojë humbi jetën. 

Njoftimi i Policisë: 

Në vijim të njoftimit të djeshëm, bëjmë me dije se, Komisariati i Policisë Elbasan referoi materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. Ç., 55 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë Drejtor në Drejtorinë e Administratës dhe Shërbimeve Mbështetëse në Agjencinë e Shërbimeve Publike dhe Urbane, Elbasan.

Në vijim të veprimeve hetimore u shpall në kërkim shtetasi M. Q., 54 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë përgjegjësi i Sektorit të ndriçimit pranë Drejtorisë së shërbimeve Publike në A.Sh.P.U, Bashkia Elbasan.

Ditën e djeshme, shtetasi E. B., 56 vjeç, punonjës i Bashkisë, i punësuar në këtë sektor, u rrëzua nga vinçi, gjatë punës për riparimin e llambave elektrike në shtyllat e ndriçimit, në lagjen “5 Maji” dhe si pasojë e dëmtimeve humbi jetën në spital.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale "Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë", ndërkohë vijon puna për kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim./CNA 

Lajmet e fundit nga