LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Operacioni antidrogë në Vaun e Dejës/ Sekuestrohen 2000 fara cannabisi

17 Prill 2024, 09:23, Kronika CNA

Operacioni antidrogë në Vaun e Dejës/ Sekuestrohen 2000 fara

Policia ka finalizuar operacionin policor të koduar "First step" në Vaun e Dejës, në sajë të të cilit ka sekuestruar 2000 fara cannabisi.

Gjatë operacionit u kap në flagrancë dhe u vu në pranga shtetasi T. (T.) M., 47 vjeç, banues në Gjirokastër.

Nga kontrolli fizik, shërbimet e Policisë i gjetën këtij shtetasi, 2000 fara cannabisi, të cilat synonte t’i shiste me qëllim kultivimin.

Ndërkaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga