LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpëtohen dy turistët çekë

14 Prill 2024, 10:50, Kronika CNA

Shpëtohen dy turistët çekë

Mbrëmjen e djeshme është marrë njoftim se 2 turistë nga Çekia kishin humbur rrugën gjatë eksplorimit në Malin e Dajtit, dhe si pasojë kishin mbetur të izoluar në terrenin e thepisur të malit.

Menjëherë pas njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, kanë organizuar një operacion kërkim-shpëtimi, dhe pas disa orësh kërkime intensive, për shkak të terrenit të vështirë dhe të thepisur dhe të largësisë së vendit nga zona që mund të përshkohet me automjete, është bërë lokalizimi i turistëve të huaj.

Shërbimet e Policisë u kanë shkuar në ndihmë turistëve, duke u dhënë ndihmën e parë mjekësore, si dhe duke i pajisur me ushqime dhe me veshje./ CNA

Lajmet e fundit nga