LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacion për trafikun e qenieve njerëzore, lëshohen 26 urdhër-arreste, mes tyre edhe policë

12 Prill 2024, 10:25, Kronika CNA

Operacion për trafikun e qenieve njerëzore, lëshohen 26

Po zhvillohet një operacion i Policisë së Shtetit në bashkëpunim me SPAK-un dhe autoritetet e huaja. Mësohet se deri më tani janë lëshuar 26 urdhër-arreste, mes tyre edhe punonjës policie.

Bëhet fjalë për goditjen e grupit të strukturuar kriminal të trafikut të qenieve njerëzore.

Operacioni është shtrirë në disa qytete të vendit kryesisht në pikat kufitare, por edhe në zonat ku kalojnë rrugën ndërqytetase./CNA 

Lajmet e fundit nga