LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në kërkim për pengmarrje që prej 2022-shit/ Kapet krahu i djathtë i Rrumit të Shijakut

16 Prill 2024, 08:26, Kronika CNA

Në kërkim për pengmarrje që prej 2022-shit/ Kapet krahu i

Policia ka ndaluar Agron Bejdollin, i shpallur në kërkim për pengmarrjen e Indrit Beqirajt në tetor të 2022-shit.

Bejdolli është cilësuar si krahu i djathtë i Aleksandër Lahos alias Pëllumb Muharremit, i njohur si Rrumi i Shijakut.

Ai drejtonte makinën e Rrumit ditën e atentatit ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja.

Megjithatë, Agron Bejdolli ishte shpallur në kërkim si një nga pjesëtarët e grupit që dhunuan vëllezërit Gentian dhe Indrit Beqiraj.

Beqiraj, së bashku me vëllain e tij, Gentianin ishin duke qarkulluar me një motor “Piaggo” nga Durrësi në drejtim të Tiranës. Ato u përplasën nga një mjet, i cili kishte brenda 4 persona. Vëllezërit shkuan për t'u sqaruar mirëpo u konfliktuan.

4 personat i dhunuan dhe morën Indrit Beqirajn me vete, por e liruan pas 2 orësh. Ishte vetë pengu, ai që ka shkoi në Polici për të bërë denoncimin, ndërsa njëri prej autorëve ishte Agron Bejdolli.

Të dy vëllezërit Beqiraj kanë precedentë penalë, pasi kanë qenë të prangosur në vitin 2013 për lëndë narkotike./ CNA

Lajmet e fundit nga