LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Pejë/ Burri vret gruan

16 Prill 2024, 09:17, Kronika CNA

E rëndë në Pejë/ Burri vret gruan

Një vrasje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Pejë të Kosovës.

Mediat në Kosovë raportojnë se një burrë e ka vrarë gruan e tij.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikçi, i cili ka bërë të ditur se është arrestuar autori.

Gjithashtu, atij i është sekuestruar edhe arma, ndërsa ende nuk bëhen me dije shkaqe dhe rrethanat e kësaj ngjarjeje të rëndë.

Ndërkohë, po kryhen hetimet për zbardhjen e vrasjes.

“Kryeprokurori dhe Prokurori i krimeve të rënda së bashku me të gjitha njësitet policore relevante janë në vendin e ngjarjes ku dyshohet se bashkëshorti e ka vrarë gruan e tij. I dyshuari është arrestuar dhe i është sekuestruar arma, ndërsa në vendin e ngjarjes janë duke u kryer të gjitha hetimet e nevojshme. Jemi në pritje të ekipit të mjekësisë ligjore për të marrë trupin e pajetë”, ka thënë Nikçi./ CNA

Lajmet e fundit nga