LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditet banda e drogës në Itali/ Disa të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

22 Prill 2024, 09:34, Kronika CNA
Goditet banda e drogës në Itali/ Disa të arrestuar, mes tyre edhe
Foto ilustruese

Karabinierët e Veronës arrestuan 13 persona, me kombësi italiane dhe shqiptare, të akuzuar për vepra të ndryshme penale, si drejtues të një trafiku të gjerë lëndësh narkotike në Bashkitë e Valpolicellës dhe në provincën e Veronës.

Me këtë rast është urdhëruar edhe sekuestrimi ??i lokalit të njohur, në pronësi të njërit prej të dyshuarve, që besohet se është vend furnizimi dhe shpërndarja e lëndës narkotike.

Hetimet janë zhvilluar që nga viti 2022 pas zbulimit të disa armëve klandestine dhe deri më tani janë ekzekutuar 5 arrestime në flagrancë./ CNA

Lajmet e fundit nga