LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Autor i katër vjedhjeve në banesa, arrestohet "skifteri" në Lezhë

20 Prill 2024, 13:01, Kronika CNA

Autor i katër vjedhjeve në banesa, arrestohet "skifteri"

Një 47-vjeçar me iniciale iniciale K. K., ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se ka kryer disa vjedhje.

Dyshohet se 47-vjeçari ka kryer vjedhje gjatë periudhës janar-prill 2024.

Në banesën e tij, efektivët kanë gjetur një shumë parash dhe bizhuteri të ndryshme, të cilat dyshohen se janë vjedhur gjatë kësaj periudhe në banesa të ndryshme.

Gjithashtu u gjetën në shtëpinë e 47-vjeçarit, një sasi farash kanabisi dhe një përforcues grushti.

'Nga hetimet dyshohet se ky shtetas është autor i 4 vjedhjeve në banesa, të kryera gjatë periudhës janar-prill 2024. Gjatë kontrolleve në banesën e tij u gjetën shuma parash dhe bizhuteri të dyshuara të vjedhura, një sasi farash cannabisi dhe një përforcues grushti', thuhet në njoftimin e policisë./CNA 

Lajmet e fundit nga