LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet gjyshja e 3-vjeçarit/ Zbardhet dëshmia: Ja ku u fsheha

20 Prill 2024, 18:32, Kronika CNA

Arrestohet gjyshja e 3-vjeçarit/ Zbardhet dëshmia: Ja ku u fsheha

Policia e Durrësit ka arrestuar shtetasen B.GJ, gjyshja e 3-vjeçarit të zhdukur në Durrës, i cili u bashkua ditën e sotme me nënën e tij pas kaq shumë ditësh kërkimi.  

Gjyshja ka pranuar të dorëzojë sot djalin ndërsa është zbardhur dhe dëshmia që ka dhënë për autoritetet.

Ajo ka thënë se e kishin vendfosur së bashku me bashkëshortin e saj ta merrnin dhe ta rrisnin vetë nipin.

Gjyshja ka treguar se ka fjetur në vende të ndryshme gjatë kohës që kishte rrëmbyer djalin 3-vjeçar.

“E kemi  vendosur sëbashku me bashkëshortin tim Rexhepin ta merrnin nipin e ta rrisnim vetë sepse ai është djali i djalit tonë.

Në këtë mënyrë të shtunën që shkoi e morëm dhe unë u largova nga shtëpia dhe u nisa për në fshatin tim në Gjinaj të Krumës te prindërit e mi. Atje kam fjetur një natë.

Ditën tjetër kam shkuar te Vendi i Mirë në fshatin Buzmadh të Kukësit. Në Buzmadh kam fjetur një natë.

Ditën e tretë kam shkuar në Kukës te një kushërira ime ku kam fjetur një natë. Pastaj kam shkuar në Tiranë ku kam fjetur në 4 hotele të ndryshme.

Vendosa ta dorëzoj nipin për shkak të ndjekjes së policisë, por edhe se një vëlla i imi u arrestua e një tjetër është shpallur në kërkim pasi ata nuk kanë gisht në këtë çështje”, ka deklaruar gjyshja./ CNA

Lajmet e fundit nga