LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vau i Dejës/ Të shtëna me armë në drejtim të një makine

25 Prill 2024, 10:17, Kronika CNA
Vau i Dejës/ Të shtëna me armë në drejtim të
Foto ilustruese

Mëngjesin e së enjtes, Gj. N., 39 vjeç, banues në Koman, ka njoftuar policinë se një shtetas i paidentifikuar, dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri pistoletë, në drejtim të automjetit të tij, pa shkaktuar dëmtime në njerëz.

Policia ka identifikuar autorin e dyshuar V. K., rreth 35 vjeç, dhe vijon kontrolli i zonës për kapjen e tij.

Njoftimi i Policisë:

Dyshohet se qëlloi me armë zjarri pistoletë, në drejtim të një automjeti, identifikohet nga Policia dhe vijon kontrolli i zonës për kapjen e tij.

Rreth orës 08:00, shtetasi Gj. N., 39 vjeç, banues në Koman, ka njoftuar Policinë se një shtetas i paidentifikuar, dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri pistoletë, në drejtim të automjetit të tij, pa shkaktuar dëmtime në njerëz.

Shërbimet e Policisë shkuan menjëherë në vendngjarje dhe falë veprime të shpejta profesionale dhe inteligjencës policore bënë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar shtetasin V. K., rreth 35 vjeç dhe vijon kontrolli i zonës për kapjen e tij.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin ligjor te rastit./ CNA 

Lajmet e fundit nga