LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi “vëzhgon” Shqipërinë/ Debate mes Breçanit dhe zëdhënsit të policisë

29 Janar 2023, 22:22, Kronika CNA
Krimi “vëzhgon” Shqipërinë/ Debate mes
Ish shefi i policisë Erzen Breçani

Kamerat e vendosura nga ogranizatat apo grupet kriminale në disa prej qyteteve të Shqipërisë, janë një tregues që zbulon se si krimi bën ligjin në vendin tonë.

Kjo ngjarje ka krijuar shumë reagime, ku ish shefi i policisë Erzen Breçani është përplasur me zëdhënësin e policisë Gentjan Mullaj.

Të ftuar në emisionin Revieë në Euroneës Albania  Breçani tha se sa më shumë kamera të ketë aq më shumë parandalohet krimi, ndërsa Mullaj theksoi se nuk kanë ndërprerë dhënien e lejeve të kamerave.

Ndër të tjera Breçani i kërkoi Mullajt që të shohin se sa zbatohet vendimi për vendosjen e kamerave.  

Pjesë nga biseda:

Erzen Breçani: Sa më shumë kamera të ketë në dispozicion policia aq më shumë parandalohet krimi.

Gentjan Mullaj: Ne nuk e kemi ndërprerë dhënien e lejeve të kamerave. Ka kamera ligjore dhe një sallë operative që kontrollohet nga punonjësit e policisë.                                                                                                                                 

Erzen Breçani: Bankat e kanë detyrim ligjorë të kenë kamera. Po ashtu edhe shkollat, a i keni kontrolluar ndonjëherë ju a e zbatojnë shkollat këtë vendim a janë gjobitur ndonjëherë?

Gentian Mullaj: Nuk kam informacion për këtë duhet të shqyrtoj shifrat dhe të të kthej një përgjigje.

Lajmet e fundit nga