LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Artan Santos/ Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që ia dorëzove pamjet policisë

29 Janar 2023, 21:51, Kronika CNA
Vrasja e Artan Santos/ Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që ia

Gazetari investigativ Artan Hoxha e ka quajtur gabim veprimin e ish shefit të policisë Erzen Breçani, pasi ky i fundi ka treguar se pamjet filmike nga vrasja e Artan Santos ia ka dorëzuar policisë para se t’ia tregonte gazetarit.

Të ftuar në emisionin Review, Hoxha është shprehur se duhet t’ia kishte dhënë atij pamjet dhe se ai do t’i kishte publikuar, pasi falë kësaj ende sot nuk është autori i asaj vrasje.

Pjesë nga biseda:

Erzen Breçani- Artan Hoxhës: Ti mi ke kërkuar kamerat edhe atë ditë që u vra Artan Santos por ja dërgova policisë para pastaj ti kam dhënë ty.

Artan Hoxha: Gabim ke bërë duhet të mi kishe dhënë mua para, se autori nuk është kapur ende. Pamjet do i kishim publikuar më parë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga