LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidentoi të miturën dhe ia mbathi nga vendi i ngjarjes/ Vihet në pranga autori

28 Janar 2023, 18:01, Kronika CNA
Aksidentoi të miturën dhe ia mbathi nga vendi i ngjarjes/ Vihet
Foto ilustruese

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit G. M., 35 vjeç, për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit" pasi në rrugën "Demokracia", ka aksidentuar një të mitur 9-vjeçare, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. 9-vjeçarja ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë Rrugore të Tiranës, pas marrjes së njoftimit, menjëherë organizuan punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar. Pas disa orësh pune intensive hetimore profesionale bënë të mundur identifikimin e targës së motomjetit dhe më pas të drejtuesit të tij. 

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestrua motomjeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga