LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sekuestrohen 42 mijë euro në Rinas/ Në pranga një 49-vjeçar

28 Janar 2023, 14:18, Kronika CNA
Sekuestrohen 42 mijë euro në Rinas/ Në pranga një
Foto ilustruese

Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve të shtuara, në dalje kanë kaluar për kontroll të detajuar bagazhet e shtetasit J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit  të bagazheve të këtij shtetasi janë gjetur dhe sekuestruar 42 300 euro, të cilat ai nuk i kishte deklaruar, sipas përcaktimeve ligjore.  

Në vijim të veprimeve  shtetasi J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë, u procedua penalisht dhe ndiqet në gjendje të lirë për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”. 

Ndërkaq, materialet i kanë kaluar për veprime të mëtejshme Prokurorisë së  Rrethit Gjyqësor Tiranë./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga