LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmontohen kamerat e “grupit të Shijakut”/ Emrat, “të fortët” që kontrollonin Policinë

27 Janar 2023, 10:23, Kronika CNA

Çmontohen kamerat e “grupit të Shijakut”/ Emrat,

Kush janë 8 ‘të fortët’ që policia u çmontoi kamerat e sigurisë në Shijak e Durrës, pjesë e grupit Avdyli! Nën hetim vëllai i Rrumit dhe Plarent Dervishaj.

Në Durrës, Shijak dhe Krujë, 47 kamera të vendosura në kundërshtim me ligjin, janë çmontuar nga policia.

Në Durrës, në lagjet nr. 6 dhe nr. 17, janë çmontuar 11 kamera.

Në Shijak u çmontuan dhe u sekuestruan 18 kamera të vendosura në lagjen e "Keçeve" dhe në lagjet "Popullore", "Kodër Sukth" dhe "Partizani".

Në hetim për vendosjen e kamerave, kanë nisur hetimet për 8 shtetas, nga këta, 2 shtetas në Durrës dhe 6 shtetas në Shijak

Ata janë Albert Muharremi, vëllai i Rrumit të Shijakut, Xhulio Vora, Astrit Balliu (Avdyli), Jasin Kala (Avduli), Altin Avdyli, Sajmir Gjepali, Plarent Dervishaj dhe Dejvid Karaboja./CNA.al

Lajmet e fundit nga