LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Makina përplas qytetarin/ Ndërron jetë këmbësori në Cërrik

26 Janar 2023, 20:08, Kronika CNA

 

Makina përplas qytetarin/ Ndërron jetë këmbësori
Foto ilustruese

 

Një aksident është regjistruar pak momente më parë në Cërrik.

Mësohet se një makinë ka përplasur një këmbësor rreth 60 vjeç.

Si pasojë raportohet se ka ndërruar jetë këmbësori me iniciale T.K., ndërsa policia ka arrestuar autorin me iniciale E.H.

"Aksidentoi një 60-vjeçar, me pasojë vdekjen, dhe u largua menjëherë nga vendi i aksidentit, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga, brenda pak minutash, autori i dyshuar.

Rreth orës 19:00, në lagjen nr. 3, Cërrik, një automjet aksidentoi me pasojë vdekjen, shtetasin T. K., rreth 60 vjeç, banues në Cërrik, dhe u largua menjëherë nga vendi i aksidentit.

Falë veprimeve të shpejta dhe të mirëkoordinuara policore, është bërë i mundur identifikimi, kapja e menjëhershme dhe shoqërimi në ambientet e DVP Elbasan, i shtetasit E. H., 35 vjeç, banues në Cërrik, si autor i dyshuar i këtij aksidenti. Ndaj 35-vjeçarit do të kryhen veprimet e mëtejshme procedurale në lidhje me këtë ngjarje.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti", njofton policia./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga