LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pësoi defekt/ Skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

28 Janar 2023, 20:57, Kronika CNA
Pësoi defekt/ Skafi me 4 persona në bord mbetet në det të
Foto ilustruese

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë.

Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që ka kërkuar ndihmën në sallën operative.

Menjëherë shërbimi SML dhanë ndihmën dhe shoqëruan mjetin me katër persona në bord në stacionin e Policisë Kufitare.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pas mesditës.

Njoftimi:

Sot dt 28.01.2023, ora 14.00, është kërkuar ndihmë te Salla Operative e DVKM Vlorë nga shtetasi Xh.K. kapiten i mjetit turistik Skaf me emrin “ERTION”, i cili kishte pësuar difekt në motorr.

Menjeherë në drejtim të tij shkoi në ndihmë shërbimi i SML me mjetin lundrues BP 05 të Stacionit të Policisë Kufitare Triport, të cilët i konstatuan në vendin e quajtur Shën Vasil.

Nga efektivat e SML u bë e mundur dhënia e ndihmës dhe shoqërimi i mjetit së bashku me katër persona në bord, në Stacionin e Policisë Kufitare Triport.

Personat janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Lajmet e fundit nga