LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie ashensori nga kati i pestë/ Plagoset çifti i bashkëshortëve në Tiranë

6 Shkurt 2023, 22:09, Kronika CNA
Bie ashensori nga kati i pestë/ Plagoset çifti i
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Unazë të Re, në rrugën "Aleksandri i Madh".

Mësohet se ka pësuar defekt ashensori i një pallati dhe ka rënë nga kati i pestë në katin zero. Në të ndodheshin shtetasi S. K., 56 vjeç, dhe shtetasja S. K., 55 vjeçe, që janë çift bashkëshortësh.

Në ndihmë të tyre kanë vajtur shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses dhe të ambulancës.

Si pasojë, çifti i bashkëshortëve janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga