LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ktheu banesat në “shtëpi bari”/ Kapet 25-vjeçari i shpallur në kërkim

6 Shkurt 2023, 16:00, Kronika CNA
Ktheu banesat në “shtëpi bari”/ Kapet 25-vjeçari i
Foto ilustruese

Lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit “Derveni”, i zhvilluar më 10 nëntor 2022.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale K. X., 25 vjeç, banues në fshatin Halil, Krujë, i cili rezulton me precedentë të mëparshëm penalë.

25-vjeçari ishte shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Derveni”, të zhvilluar më 10 nëntor 2022, nga Komisariati i Krujës dhe shërbimet e DVP Durrës, pasi në bashkëpunim me 2 shtetas të tjerë (babai dhe vëllai i tij), kishin kultivuar në 2 ambiente të një banesë, në vendin e quajtur “Kodër Dushk”, në fshatin Derven, 206 bimë narkotike që u sekuestruan së bashku me pajisjet e tjera elektrike që i shërbenin kultivimit të bimëve narkotike në ambiente të mbyllura.

Vijon intensivisht puna për lokalizimin dhe kapjen e 2 shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit policor “Derveni”.

Ndërkaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga