LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident në Fier/ Makina përplaset me autobusin

4 Dhjetor 2023, 09:09, Kronika CNA

Aksident në Fier/ Makina përplaset me autobusin

Një aksident është regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne në aksin Fier-Patos.

Mësohet se një autobus i linjës Fier-Marinzë është përplasur me një mjet tip “Benz”.

Nga përplasja, autobusi ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në oborrin e një banese, ku ka shkaktuar disa dëme materiale. Në autobus ka pasur edhe nxënës shkolle.

Nga informacionet paraprake, raportohet se nga aksidenti ka mbetur një person i plagosur.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë policia, e cila po punon për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të plota të aksidentit./ CNA

Lajmet e fundit nga