LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati në Lezhë/ Policia jep detajet e para

2 Dhjetor 2023, 22:26, Kronika CNA
Atentati në Lezhë/ Policia jep detajet e para
Foto nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e kesaj të shtune në Lezhë.

Rreth orës 21:30, në aksin rrugor “Lezhë-Shkodër”, në vendin e  quajtur “Ura e trenit”, në rrethana ende të paqarta, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit që drejtohej nga shtetasi Entjan Nikulaj, 40 vjeç, banues në Shëngjin.

Si pasojë është plagosur shtetasi Entjan Nikulaj, i cili është transportuar në gjendje shumë të rëndë, në spitalin e Lezhës, për ndihmë mjekësore.

Për këtë ngjarje është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor, si dhe janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore.

Ndërkohë, vijon intensivisht kontrolli i zones./ CNA

Lajmet e fundit nga