LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat greke: Është anëtar i një grupi kriminal

30 Nëntor 2023, 22:37, Kronika CNA

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat

Një atentat ka tronditur mbrëmjen e sotme zonën e Paleo Faliros, ku një shqiptar u qëllua me armë në gjoks para shtëpisë së tij.

60-vjeçari Thimo Droboniku alias Thimi Prifti u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin Evangelismos, ku ndërroi edhe jetë pavarësisht përpjekjeve të mjekëve.

Ai u qëllua nga dy persona që lëviznin me motoçikletë, të cilët nuk janë identifikuar ende.

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat

Shqiptari duket se është emër i njohur për policinë greke. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se 60-vjeçari ishte i përfshirë në trafikun e drogës.

Droboniku ishte akuzuar nga autoritet greke për anëtarësi në një organizatë kriminale, formim bande, shkelje të ligjit për Narkotikët dhe Kodit Doganor, si dhe falsifikim.

Ndërkohë, mbrëmjen e sotme, sipas informacioneve paraprake, dyshohet se ai është vrarë për larje hesapesh. Policia ka blinduar zonën ku ndodhi krimi dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes./ CNA

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat

Shqiptari i vrarë në Greqi, me precedentë penalë/ Mediat

Lajmet e fundit nga