LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si ndodhi konflikti në Laknas/ Viktima nuk la autorin të kalonte ujërat e zeza në kanal

30 Nëntor 2023, 18:30, Kronika CNA
Si ndodhi konflikti në Laknas/ Viktima nuk la autorin të kalonte
Foto nga vendngjarja

Konflikti mes fqinjëve në Laknas përfundoi këtë të enjte në tragjedi, pasi u vra një person dhe u plagos një tjetër.

Shtetasi M. M. donte që ujërat e zeza nga banesa e tij të kalonin në një kanal që ishte hapur me parë nga banorët.

Viktima Sh. Hasa, së bashku me shtetasin B. K. dhe me banorë të tjerë kundërshtuan kërkesën e autorit. Ky i fundit, pasi u përball me kundërshtinë e fqinjëve kontaktoi Ujësjellës-Kanalizimet e Kamzës.

Punonjësit e kanalizimeve shkuan në vendngjarje dhe bënë piketimet, por banorët që kishin hapur kanalin, përfshirë Hasën tentuan t’i ndalonin.

Pas debateve, M. M. ka marrë armën e zjarrit dhe ka qëlluar 4 herë Hasën, si dhe dy herë shtetasin B. K.

Si pasojë e plumbave, Sh. Hasa humbi jetën, ndërsa B. K. mbeti i plagosur./ CNA

Lajmet e fundit nga