LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

8 punonjëset e kompanisë në Fier përfundojnë në spital/ Zbulohet gjendja e tyre shëndetësore

21 Shkurt 2024, 21:58, Kronika CNA

8 punonjëset e kompanisë në Fier përfundojnë në

Policia ka bërë me dije se 8 punonjëset e një kompanie private në Fier kanë përfunduar në spital pasi kanë shfaqur probleme shëndetësore.

Sipas uniformave blu 7 prej tyre kanë marrë ndihmën e parë në ambientet e kompanisë, dhe janë larguar në banesë, ndërsa njëra prej tyre vijon të marrë ndihmën mjekësore në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Rreth orës 20:30, disa punonjëse të një kompanie për prodhimin e sistemit elektrik dhe të pjesëve automobilistike, kanë shfaqur probleme shëndetësore dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

7 prej tyre kanë marrë ndihmën e parë në ambientet e kompanisë, dhe janë larguar në banesë, ndërsa njëra prej tyre vijon të marrë ndihmën mjekësore në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes”, njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga