LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja tronditëse e 14-vjeçares në Maqedoni/ Lihet në burg babai i viktimës

4 Dhjetor 2023, 22:25, Kosova & Bota CNA
Vrasja tronditëse e 14-vjeçares në Maqedoni/ Lihet në burg
Foto ilustruese

Aleksandar Gjorçevski, babai i 14 vjeçares Vanja Gjorçevskit do të dërgohet sonte në burgun hetimor në Shuto Orizarë.

Sipas Klan Macedonia, Gjykata ka pranuar kërkesën e prokurorisë për 48 orë paraburgim për babain e 14-vjeçares.

Sipas autorëve që kanë kryer krimin, babai i Vanjës i ka treguar atyre çdo lëvizje të së bijës, kur shkonte në shkollë apo kur dilte nga mësimi.

Vanja është rrëmbyer me forcë pasi ka dalë nga shkolla dhe është vrarë. Pranë trupit të saj është gjetur dhe një trup tjetër i pajetë i një 70 vjeçari.

Ka patur një sërë vresionesh mbi arsyet pse mund të ketë ndodhur ngjarja, që nga trafik i organeve e deri tek rrëmbimi për para./ CNA

Lajmet e fundit nga