LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E zbulon avokatja/ Kjo është shuma që do të merrte Naim Murseli nëse nuk zbulohej vrasja

4 Dhjetor 2023, 22:03, Kosova & Bota CNA
E zbulon avokatja/ Kjo është shuma që do të merrte Naim
Naim Murseli dhe Liridona Ademaj

Arlinda Loncari, avokatja kosovare e cila vepron në Suedi ka zbuluar shumën që Naim Murseli do të mërrte nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridona Ademajt.

Ajo tregoi se polisa më e lartë e sigurimit të jetës në Suedi arrin në vlerën e rreth 8 milionë kronave suedeze, që korrespondon me afërsisht 850 mijë euro.

“Në qoftë se nuk bëhej zbardhja e ngjarjes, bashkëshorti i saj së bashkë me fëmijët do të merrnin shumën. Po së pari i takojnë bashkëshortit, varet se si i ka shkruar ai. Në qoftë se ai ka shkruar se, ai do t’i marrë të hollat, domethënë këto para, atëherë ai do t’i merrte. Në qoftë se fëmijët tani shkojnë në Suedi, merren menjëherë nga qendra social dhe ata vetë fillojnë një hetim në lidhje me vendosjen e fëmijëve në një familje tjetër dhe gjithashtu në lidhje me mirëqenien e fëmijëve. Gjithashtu përcaktohet se për çfarë ndihme kanë nevojë fëmijët për shkak të kësaj që fëmijët kanë parë dhe kanë përjetuar.”, tregoi avokatja./ CNA

Lajmet e fundit nga