LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pas varrimit Naimi mu vërsul”/ Rrëfimi i Shaban Murselit: Tha mos jep deklarata, prishen hetimet

4 Dhjetor 2023, 21:26, Kosova & Bota CNA
“Pas varrimit Naimi mu vërsul”/ Rrëfimi i Shaban Murselit:
Naim Murseli

Shaban Murseli, babai i Naim Murselit në një intervistë ka treguar se si djali I tij i I kërkoi që të mos jepte deklarata pas varrimit të Liridonës.

“Mu ka vërsul tha ‘mos jep deklarata se i prish hetimet’”, tregoi Shabani.

Mesa duket Naimi ka pasur frikën se mos binte në kontraditë lidhur me gjërat që ka rrëfyer dhe se mos zbulohet.

Pavarësisht se këtë krim e kreu djali I tij Shaban Murseli thotë se u pikëllua kur mori vesh për lajmin e kobshëm pasi Liridonën thotë se e ka dashur më shumë se vajzat e tij.

“Besoni, ju betohem… dikush kish pas informacione të ndryshme por unë me që kam qenë që i thojnë ‘kryeshnosh’, kurrë asnjë indikacion se kam ditë. U kry varrimi, jam ardh në shtëpi plotë me njerëz para pas t’u folë, qatëherë e kam taku djalin tim edhe mu ka vërsul tha ‘mos jep deklarata se i prish hetimet’. I thashë që unë s’kam informacion, unë fola vetëm çka dëgjova. Unë jam shumë i tronditur. Liridonën e kam dashtë më shumë se vajzat e mia. Ishin disa policë aty, kontrolluan, nuk kishte asgjë. Një polic kërkoi ta lirojmë dhomën. Jemi ulur në krevat unë e ai polici. Më tha ‘Zotëri po me vjen shumë keq, kemi prova të mjaftueshme që Naimi është kryersi i veprës’. Aty unë jam trondit sepse me ma pas dhënë krejt botën nuk do të më shkonte as mendja që djali im e bënë atë.”, tregoi babai i Naim Murselit./ CNA

Lajmet e fundit nga