LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video/ E mbijetuara nga vullkani i Indonezisë i kërkon ndihmë nënës

4 Dhjetor 2023, 20:13, Kosova & Bota CNA

Video/ E mbijetuara nga vullkani i Indonezisë i kërkon ndihmë

Zhafirah Zahrim Febrina ishte një nga alpinistët që mbeti i bllokuar në malin e Marapit kur shpërtheu.

Studentja 19-vjeçare, pseudonimi i së cilës është Ife, ka regjistruar një video në të cilën është mbuluar me hi, duke i kërkuar ndihmë nënës së saj.

"Mami, ndihmo Ife. Kjo është situata e Ifes tani," tha ajo.

Ajo ishte në një udhëtim ecje me 18 shokë shkolle dhe tani ndodhet në spital duke marrë trajtim.

Lajmet e fundit nga