LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- Irani feston për sulmin ndaj Izraelit me raketa dhe dronë

14 Prill 2024, 10:34, Kosova & Bota CNA

VIDEO- Irani feston për sulmin ndaj Izraelit me raketa dhe dronë

Një grup mbështetësish të vijës së ashpër të qeverisë iraniane u mblodhën gjatë natës në qendër të Teheranit për të festuar sulmet me raketa dhe dronë të vendit kundër Izraelit.

Rrugët janë mbushur me njerëz që festojnë sulmet ndaj Izraelit.

Irani ka deklaruar se çështja mbyllet me kaq dhe nëse Izraeli i përgjigjet sulmit, agresioni do të jetë më i madh se kaq.

Liderët e G7 kanë reaguar dhe dënuar ashpër sulmet e Iranit, duke thënë se me këtë përshkallëzim po vihet në rrezik siguria në rajon.

Izraeli ka mundur të rrëzojë 300 dronë dhe raketa ndaj tij me ndihmën e SHBA-së dhe shteteve të tjera si Franca apo Mbretëria e Bashkuar./ CNA

 


Videot e marra nga Associated Press 

Lajmet e fundit nga