LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ushtria izraelite: Franca ndihmoi në mbrojtjen kundër sulmit të Iranit

14 Prill 2024, 10:09, Kosova & Bota CNA

Ushtria izraelite: Franca ndihmoi në mbrojtjen kundër sulmit të

Ushtria izraelite thotë se Franca ishte ndër vendet e përfshira në mbrojtjen kundër sulmit të Iranit ndaj Izraelit.

"Franca ka teknologji shumë të mirë, avionë, radarë dhe unë e di se ata po kontribuonin në patrullimin e hapësirës ajrore," tha zëdhënësi kryesor ushtarak i Izraelit.

Ai shton se nuk ka detaje të sakta nëse avionët francezë kanë rrëzuar ndonjë nga raketat e Iranit.

Mbretëria e Bashkuar, SHBA dhe Jordania gjithashtu ndihmuan Izraelin gjatë sulmit nga Irani./ CNA

Lajmet e fundit nga