LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO/ Merr flakë dhe bie mbi një ndërtesë, pamjet dramatike të rrëzimit të helikopterit në Florida

29 Gusht 2023, 08:33, Kosova & Bota CNA

VIDEO/ Merr flakë dhe bie mbi një ndërtesë, pamjet dramatike

Dy persona në Florida humbën jetën pasi helikopteri me të cilin udhëtonin u përplas me një ndërtesë.

Pamjet dramatike tregojnë momentin kur avioni u përplas me një ndërtesë pasi pësoi një defekt në ajër, duke lënë një vrimë në çatinë e saj.

Përplasja ndodhi në Pompano Beach, Florida. Videoja e cila po qarkullon në masë në media tregon të mbijetuarit duke u ngjitur në vend të sigurt.

Policia konfirmoi se tre persona ishin në bordin e helikopterit kur ai u rrëzua dhe se dy nga ata u dërguan në Broward Health për trajtim.

Zyrtarët thanë se personat e transportuar në spital nuk janë lënduar rëndë.

Një nga anëtarët e ekuipazhit të helikopterit, një ndihmës mjekësor, u vra në përplasje. Ai është identifikuar si kapiteni Terryson Jackson.

Civilja që u vra është konfirmuar se është grua, por emri i saj ende nuk është bërë i ditur.

Ekipet e zjarrfikësve shkuan në vendngjarje për të ndihmuar në luftimin e flakëve dhe për të shpëtuar banorët e banesës dhe helikopterit.

Hetuesit janë ende duke përcaktuar se çfarë mund të ketë shkaktuar aksidentin./CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

 

Lajmet e fundit nga