LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Seanca gjyqësore e Trump do të zhvillohet më 6 shtator në Fulton County

28 Gusht 2023, 17:01, Kosova & Bota CNA

Seanca gjyqësore e Trump do të zhvillohet më 6 shtator në

Ish-presidenti Donald Trump dhe 18 bashkw tw pandehurit e tjerë do të gjykohen në Fulton County më 6 shtator në lidhje me akuzat për përmbysjen e zgjedhjeve të Xhorxhia në vitin 2020, sipas dosjeve gjyqësore.

Nuk është e qartë nëse Trump ose të pandehurit e tjerë do të paraqiten personalisht në senacë.

Kjo gjykatë shpesh lejon që seancat gjyqësore të zhvillohen nëpërmjet Zoom, ose të pandehurit mund të dërgojnë vetëm avokatët e tyre mbrojtës nëse gjyqtari lejon.

Është gjithashtu e paqartë nëse kamerat do të lejohen në sallën e gjyqit./CNA

Lajmet e fundit nga