LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqiptari i dënuar për vrasje në Angli, video "live" në "TikTok" nga burgu

27 Gusht 2023, 12:08, Kosova & Bota CNA

Shqiptari i dënuar për vrasje në Angli, video "live"

"Daily Mail" ka ndarë një videon të një shqiptari, i cili, edhe pse i dënuar në burg për vrasje në Angli, futej e komunikonte "live" në "TikTok".

Sipas mediave të huaja, shqiptari i dënuar me 32 vjet burg për vrasje, flirton me gra dhe luan lojëra "online", pavarësisht se celulari në burg nuk lejohet. Ky është një rast që është denoncuar në media se si ka mundësi që shqiptari i dënuar për vrasje, transmeton "live" në rrjetin social "TikTok" nga qelia e burgut në Britaninë e Madhe.

Pavarësisht ndalimit të celularëve në burg, Merizaj, 32 vjeç, ka transmetuar vazhdimisht biseda 5-minutëshe drejtpërdrejt çdo ditë gjatë javëve të fundit. Në një shkelje befasuese të sigurisë, ai u mburr se telefoni i tij ishte hedhur në burgun e tij në Mançester me dron dhe se ai e fsheh atë brenda një tualeti.

Gjatë videos shqiptari tregon se është në burg për vrasje, se është i martuar dhe se ka një fëmijë.

Ai transmeton vazhdimisht "live" në "TikTo" nga qelitë në Britaninë e Madhe./ CNA

Lajmet e fundit nga