LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkatërrimi i digës në Ukrainë/ Reagon shefi i NATO-s: Dëshmon brutalitetin e luftës së Rusisë

6 Qershor 2023, 11:50, Kosova & Bota CNA

Shkatërrimi i digës në Ukrainë/ Reagon shefi i

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se shkatërrimi i digës Kakhovka tregoi brutalitetin e luftës së Rusisë në Ukrainë.

Duke shkruar në "Twitter", ai tha se shkatërrimi vuri mijëra civilë në rrezik dhe shkakton dëme të rënda mjedisore.

“Shkatërrimi i digës Kakhovka sot vë në rrezik mijëra civilë dhe shkakton dëme të rënda mjedisore. Ky është një akt i egër, i cili demonstron edhe një herë brutalitetin e luftës së Rusisë në Ukrainë”, shkruan Stoltenberg./ CNA.al

Lajmet e fundit nga